понеділок, 25 квітня 2022 р.

Повторюємо вивчене. Орфографія

 Шановні студенти!

Перегляньте матеріал таблиць для 1 курсу і виконайте завдання. Над орфографією будемо працювати не одне заняття.
Завдання 1. Таблиця 10: запишіть правильно слова, вставляючи Е-И-І замість пропусків: пр...чудовий, пр...старілий, пр...старкуватий, п..р..їхати, пр...шити, к...шеня, м...реж...во, вогн...ще, кот...чок, по-вовч..., сон...чко, горл...чка, галяв...на, рушн...чок (рушник). 2 бали
Завдання 2. Таблиця 5. Запишіть правильно слова згідно з правилом спрощення: тиж..невий (тиждень), кіс...лявий (кістка), пес...ливий (пестити), артис...ці (артистка), балас...ний (баласт). 2 бали
Завдання 3. Таблиця 9. Зміни приголосних у суфіксах ськ, зьк, цьк. Утворіть прикметники від іменників за допомогою вказаних суфіксів:
Гаага, козак, Лейпциг, герцог, Ла-Манш, Нью-Йорк, казах, чех. 3 бали


Терміни виконання умовні, але скоро кінець семестру.

Повторюємо вивчене. Фонетика та графіка

 Шановні студенти. 

Починаємо повторення вивченого матеріалу. Хто має таблиці за 1 курс, користується ними. Всі таблиці є на блозі та в класрумі.
Повторити таблиці 1-4.
Записати фонетичною транскрипцією слова:
безжурний, кісьба, панна, солов'ї, вокзал, голубка, веселий.
Не забувайте про уподібнення звуків та особливості вимови голосних та приголосних. Порахуйте кількість букв і звуків. Характеристику кожному звуку в стовпчик давати не потрібно.

понеділок, 11 квітня 2022 р.

Контроль модуля. Складне речення

 Зробити повний розбір речень (всі члени речення - головні та другорядні), поставити розділові знаки, в дужках після речення записати його характеристику (не забуваємо про ускладнення простого речення, їх теж зазначаємо), скласти схему.

Речення для розбору:
•Хто тебе любов'ю обікраде хто твої турботи обмине хай того земне тяжіння зрадить і з прокляттям безвість проковтне.
•Кам’яні баби стояли на курганах і сліпо дивились у далечінь та ще високо в небі шугали орли шукаючи нової поживи.

понеділок, 4 квітня 2022 р.

Складне речення. Підсумок

 Шановні студенти! 

  Ми вже вивчили всі теми з синтаксису загалом та складного речення зокрема. Для тих студентів, які не можуть в силу різних обставин (сподіваюсь, обєктивних) вийти на онлайн-консультацію, пропоную перегляд заняття минулих років, де ми зі студентами розбирали складні речення, визначали алгоритм розбору та попереджували помилки. Відео велике, тому орієнтуйтесь за потребою (що зрозуміло, можна прокрутити). Пропустіть також частину з розбором складнопідрядних речень з кількома підрядними (однорідна, неоднорідна, послідовна супідрядність). Ви можете подивитись розбори цих речень як речень з кількома підрядними, але, враховуючи ситуацію, я не давала вам цю складну тему. Ми її пропустимо. Аби ви могли в цілому зробити розбір. Цього досить.

    Нагадую, що головні завдання розташовані в класрумі. Терміни виконання завдань умовні. Сподіваюсь, все буде добре у нас усіх, все буде Україна! Тримаймося!


Наше відеозаняття щодо розбору складного речення:


Повторюємо морфологію 3. Службові частини мови

 Шановні студенти! Продовжуємо повторення морфології. Ваші завдання: 1. Розподілити в 3 стовпчики службові слова: 1 - прийменники, 2 - сполу...